Gold Medikal

Engelli çocuk puseti alırken neye dikkat edilmeli?

Engelli Çocuk Puseti Haber

Engelli çocuk puseti alırken arabanıza katlayıp koyabileceğiniz araç değil çocuğunuzun rahatlıkla kullanabileceği aracı almanız tavsiye ederiz burada sizin değil çocuğunuzun rahatlığı bizim için çok daha önemlidir.

Engelli Çocuk Puseti Modelleri Çeşitleri

Baston tip katlanır puset

Çocuğunuzun oturma dengesi iyi olup basit kemerlerle dik oturmasını sağlayabildiğimiz pusetlerdir çocuğunuzda skolyoz var ise bu puseti kesinlikle önermeyiz.

Tam destekli puset

Çocuğunuzda skolyoz kifoz oturma dengesi bozuk olup yan desteği bacak ayracı baş boyun desteği vb. gibi özellikli ne ihtiyaç duyulmasında ötürü bu pusetler çocuğunuzun sağlıklı gelişmesi için size önerebiliriz bu pusetle de çocuğunuzun ölçülerine göre ayarlanan destekleri sayesinde daha sağlıklı bir yaşam olanağı sunar. Ayarlanabilir koltuk hareketi ve baldır destekleri baş boyun desteği ayaklık vb. gibi özelliklerinin ayarlanabilir olması pusetinizin uzun ömürlü kullanmanız için bulunan etkenlerden sadece birkaçıdır.

Tam yatabilir sırt hareketi. Çocuğunuzun yorulduğu zaman sırtını yatırabilirsiniz bu şekilde çocuğunuz dinlenmesi için bir fırsat sunarsınız.

Koltuk tilt hareketi

Fizyoterapistlerinde önerdiği bir koltuk hareketidir, genellikle 90°bir açıda otururken koltuk açısını geriye doğru yatırarak çocuğunuzun en güzel ve rahat dinlenme olanağı sunuyor

Çift taraflı sürüş imkânı olması

Koltuğun 2 türlü takılma imkânı olan pusetlerde çocuğunuzun dışarı izlemesi veya tam tersi takılarak annenin çocuğu kontrol ederek gönül rahatlığıyla kullanmasına olanak sağlar.

Avrupa pusetlerinde ise itme sapını kolay bir şekilde tuş yardımıyla yerini değiştirebilirsiniz

5 nokta emniyet kemeri

Çocuğunuzun kendini güvende hissetmesi sağ sola öne kaymaları önlemek için kullanılır

Not: bacak ayracı çocuğunuzun öne kaymasını önlemek için değil bacakların ayırarak daha rahat bir oturuş sağlamaktır

Katlanabilir olması

Uzun veya kısa seyahatlerinizde Pusetin katlanabilir olması veya koltuğun sökülüp uygun ise araç koltuğu olarak kullanılması için katlanabilir puset almanızı rahat seyahat imkanı sunar. Bunun gibi ürünler görmeden alınabilecek ürünler değildir kesinlikle deneyerek karar verilmelidir.

Eğer imkânınız varsa mağazamıza gelerek mağazamızda bulunan birçok ürünlerimizi görebilirsiniz deneyebilirsiniz uzman kadromuzun önerileri eşliğinde karar verebilirsiniz

GOLD MEDİKAL müşteri talep ve beklentilerini en yüksek düzeyde ve en hızlı şekilde karşılamak için hemen mobil uygulamamızı indirebilir yada web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

İçeriği Oyla