tekerlekli sandalye

Erkek Çocuk Odası Dekorasyonu İçin Fikirler

Erkek Çocuk Odası Dekorasyonu İçin Fikirler Dekorasyon Fikirleri

Birçok anne baba erkek çocuklarını ailelerinin birer geleceği olarak görmektedirler. Erkeğin doğasına göre erkekler güçlü ve korkusuz, ancak bir o kadar nazı ve anlayışlı olması gerekmektedir. Erkeklerde bu dengeyi kurmak istiyorsanız küçük yaşlardan beri onun zevklerinize önem vermeniz gerekmektedir. Bebeklik dönemini geriye bırakıp çocukluk dönemine geçtiklerinde, onların zevkini en iyi yansıtan odaları olur. Erkek çocuklarına baktığımız zaman kız çocuklarına benzemediklerini görürüz. Kız çocuklarını evde bulunan her odada görmek mümkündür çünkü sürekli annelerinin arkasında olmaktadırlar. Fakat erkek çocuklarında durum böyle değildir, erkek çocukları çoğu zamanını odalarında geçirmektedirler.

Erkek çocuklarının zevkleri kız çocuklarına göre çok ayrı olmaktadır. 

Bazen çocuklarınız odası konunda çok farklı tasarımlarda ve isteklerde bulunabiliyorlar. Eğer ki çocuğunuzun odasını dekorasyon ediyorsanız kesinlikle onunda zevkini ve fikrini sormanız oldukça iyi olacaktır. O bir çocuk diye fikrini almamazlık yapmayınız onun yaratıcı fikirlerini odasına yansıtın. Erkek çocukları kızlara göre daha sade bir oda isterler kızlar ise daha renkli bir oda isteyebilirler, böyle bir durumda erkek çocuk odasının kız odalarına göre daha az dekorasyon seçeneği olacağını düşünebiliriz. Fakat biraz araştırma yaparsak bunun böyle olmadığını gözlerimiz ile görebiliriz.

Erkek çocuk odası dekorasyonu için 5 fikir

  • Erkek çocuğu odalarının kendine has teması bulunmaktadır. Bu tema çocuğunuzun zevklerine ve taleplerine göre ayarlanması gerekmektedir. Bazı erkek çocukları kendilerini bir denizci gibi hayal ederler, bazıları bir savaşçı, bazıları ünlü bir futbolcu veya bir araba tutkunu bunlar göz önünde bulundurularak ona göre eşya seçimi yapılmalıdır.
  • Erkek çocuklarının odasını dekorasyon ederken renk seçimi oldukça önem arz etmektedir.
  • Eğer ki çocuğunuzun odası küçük ise katlanabilir eşyalar kullanabilirsiniz. Bu sayede odada yer açarak ona daha fazla yer açabilir istediklerinin yapması için bir alan sağlayabilirsiniz.
  • Erkek çocukların yatak konseptleri ilginç ve oldukça güzeldir. Daha çok arabalardan baz alınarak olan bu yatak modelleri odaya sihirli bir dokunuş havası verirken, çocuğunuzun daha mutlu olmasını sağlayabilirsiniz.
  • Erkek çocuk odasına fazla çok aksesuara gerek yoktur. Çünkü erkek çocuğu daha sade bir oda istemektedir.
İçeriği Oyla