tekerlekli sandalye

Gergi Tavanın Özellikleri Nelerdir?

Dekorasyon Fikirleri

Saten Kumaşlı ve Akustik Gergi Tavanların Özellikleri Nelerdir?

İleri teknoloji ile üretilerek mekanlarında daha aydınlık ve gösterişli olmasını sağlayan gergi tavan dünyada uygulanan ilk tavan dekorasyon sistemidir. Geniş mekanlarda eklenerek uygulanırken 100 mt uzunluk ve 4 mt genişliğe kadar olan mekanlarda tek parça halinde uygulanmaktadır. TS EN 14716:2004 PVC standartlarına göre üretilen bu ürünü ilk günkü özelliklerini hiç kaybetmeden 20 yıl kullanabilirsiniz. Temizliği kolay olan bu ürün üzerinde toz tutmaz ve mantar oluşmaz. İsteğe göre sadece akrilik boya ile boyanabilir. Bakım ve onarım gerektirmeden uzun yıllar kullanabileceğiniz bu ürün sayesinde mekan daha modern ve ferah görünecektir.

Non-toksin ve anti bakteriyel özelliği sayesinde hastane ya da çocuk odası gibi hassas mekanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Anti statik ve antiseptik bir özelliğe sahip olan gergi tavan %100 akustiktir. Mekandaki sesi yutarak sesin mekan içerisinde kalmasını sağlar.  Saten ve mat kumaş baskılarıyla yapılan bu tavanlar mekandaki ışığın doğrudan yansımasını önler. Özellikle müze, sanat galerisi ve sergi salonu gibi hassas yapılı mekanlarda uygulanan bu sistem sayesinde Ultraviyole ışınlarının sanat eserleri üzerine doğrudan vurarak hasar görmesini önlemek amacıyla kullanılır.

Gergi Tavanın Teknik Özellikleri

CE belgesi ve B sınıfı yanmazlık sertifikasına sahip olan 3D gergi tavan yangına ve yüksek ısıya karşı dayanıklıdır. Tavandaki çatlak, hasar ve lekeleri gizlemenize yardımcı olan bu ürün oldukça hafiftir. Kalın olmadığından pratik bir şekilde monte edilir. Montajı sırasında tavandan toz dökülmediğinden etraf kirlenmez. Sıva altına ve sıva üstüne elektrik, su, klima tesisatı uygulanabilir. Ayrıca ışıklandırma, havalandırma sistemleri ile telefon, güvenlik kamerası ve detektör gibi cihazlarda kolaylıkla üzerine monte edilebilir. Üzerinde toz tutmadığından kolayca temizlenebilen bu ürün oldukça hijyeniktir.  Mekanın daha zengin durmasını sağlamasının yanı sıra ışığı mekanın her yerine eşit bir şekilde dağıtarak eserleri ışığın zararlı etkisinden korur. Alışveriş mekanları, mağazalar, eğlence mekanları, okul ve hastane gibi mekanlarda kullanılan akustik gergi tavan üzerinde bulunan binlerce mikroperfora delikler sayesinde mekandaki sesin yutulmasını sağlayarak gürültü kirliliğinin oluşmasını önler.

İçeriği Oyla