tekerlekli sandalye

Havalı Hasta Yatağı ve Hasta Karyolası Özellikleri

Havalı Hasta Yatağı ve Hasta Karyolası Özellikleri Haber

Hastalara özel bir şekilde tasarlanan ve hasta konforunun ön planda yer aldığı hasta yataklarına havalı hasta yatağı denir. Havalı hasta yatakları, hastanın vücuduna uygulanan basınç miktarı da azalmaktadır. Böylece hastada yatmadan kaynaklı yara oluşmasının önüne geçilmektedir. Son zamanlarda yoğun bir düzeyde talep gören hasta karyolası ürünleri geniş kapsamlı kullanılabilen ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır. Havalı hasta yatağı ve hasta karyolası özellikleri gündeme geldiği zaman karşımıza çok sayıda farklı özellik çıkar. Esasında havalı yatakların ve karyolaların konforlu bir kullanım özelliğine sahip olması, bu tür yatakların sıklıkla tercih edildiğini ifade etmektedir.

Havalı Hasta Yatağı Çeşitleri

Üretim teknolojilerine paralel olarak havalı hasta yatağı çeşitleri de artmıştır. Bu kapsamda hava hasta yataklarının çeşitleri söz konusu olduğu zaman; başta baklava tipi havalı yataklar akla gelmektedir. Yine boru tipi havalı yatakla pozisyon veren havalı yatak modellerinin de sıklıkla tercih edilen modeller arsında yer aldığını ifade edebiliriz. Tam da bu noktada hava yatakların motorlu yatak sistemlerine de sahip olduklarını rahatlıkla ifade etmek mümkün olmaktadır.

Havalı Hasta Yatağı SGK Karşılıyor Mu?

Özellikle havalı hasta yatağı ücretleri gündeme geldiği zaman karşımıza farklı fiyat seçenekleri de çıkmaktadır. Bu noktada havalı hasta yatağı SGK karşılıyor mu? Sorusunun da yanıtı merak edilmektedir. Elbette ki şayet bakıma muhtaç olan bir hasta için hasta yatağı almayı istiyorsanız; bunun için SGK’dan destek almanız mümkün olmaktadır. Üstelik böyle durumlarda hasta yatağının doğrudan hastanın adresine teslim edilmesi de mümkündür.

Havalı Yatak Fiyatları Ne Kadar?

Farklı durumlardan kaynaklı olarak havalı yatak fiyatları değişiklik göstermektedir. Elbette ki havalı yatak fiyatlarının belirlenmesinde hava yatakların modelleri ve kullanım özellikleri etkili olmaktadır. Bununla birlikte bu tarz ürünlerin fiyatları belirlenirken, kullanılan malzemenin niteliği ve motor adedi gibi konular da karşımıza çıkmaktadır. Tüm bu bilgilere bakarak, şayet havalı yatak almayı düşünüyorsanız mutlaka kapsamlı bir şekilde ücret araştırması yapmalısınız. Ancak bu sayede havalı yatakları uygun fiyatlı bir şekilde alabilmeniz de mümkün olacaktır.

Hasta Yatağı Çeşitleri

Hastaların tedavi sürecinde onların rahat bir şekilde tedavi olmalarına destek sağlayan özel tasarım yataklara hasta yatağı denir. Günümüz koşullarında hasta yataklarının farklı kullanım özelliklerine uygun bir şekilde üretildikleri bilinmektedir. Bu durum karşımıza farklı hasta yataklarının çıkmasını da mümkün kılmaktadır. Hasta yatağı çeşitleri gündeme geldiği zaman aşağıdaki ürünler karşımıza çıkmaktadır;

  • Havalı hata yatakları
  • Ev tipi hasta yatakları
  • Motorlu hasta yatakları
  • Ahşap görünümlü hasta yatakları

Görüldüğü üzere farklı özelliklere sahip bir şekilde hasta yataklarını tasarlandıklarını rahatlıkla ifade edebiliriz. Bu noktada duruma göre lazımlıklı hasta yataklarının da etkili bir düzeyde kullanılan ürünler olduklarını da ifade edebiliriz.

Hasta Yatağı Fiyatları Ne Kadardır?

Günümüz itibariyle hasta yatağı fiyatları gündeme geldiği zaman farklı nedenlere bağlı olarak farklı fiyat seçeneklerinin varlığından söz edebiliriz. Tam da bu noktada hasta yataklarının modellerine göre farklı fiyatlardan satışa sunulduğu bilinmektedir. Zira havalı hasta yataklarının fiyatlarıyla motorlu hasta yataklarının fiyatlarının farklılık taşıdığını ifade edebiliriz. Yine kullanılan malzemenin niteliğine göre karşımıza farklı fiyatların çıktığını rahatlıkla ifade etmek mümkün olmaktadır.

Motorlu Hasta Yatakları

Oldukça popüler olan hasta yatakları modelleri arasında yer alan motorlu hasta yatakları konforlu bir kullanım özelliğine sahip olan yataklardır. Hastaya hareket özgürlüğü sunmak konusunda iddialı olan motorlu hasta yataklarının, etkili bir kullanım özelliğine sahip olduğu da bilinmektedir. Bundan dolayı son zamanlara motorlu hasta yataklarının popüler olan hasta yatakları arasında yer aldıklarını ifade etmek de mümkün olmaktadır.

İçeriği Oyla