tekerlekli sandalye

İyi Bir Akülü Sandalyede Olması Gereken Özellikler Nelerdir?

İyi Bir Akulu Sandalyede Olması Gereken Ozellikler Nelerdir Akülü Tekerlekli Sandalye

Engelli bireylerin yaşamında oldukça önemli bir yere sahip olan akülü sandalyelerin mutlaka detaylı araştırmalar neticesinde seçilmesi gerekiliyor. Seçeceğiniz tekerlekli sandalyenin engelli bireylerin ilgi ve ihtiyaçlarınızı %100 şekilde karşılayacağından emin olmanız gerekiyor. Peki, iyi bir akülü sandalyede olması gereken özellikler nelerdir? İşte bu soruya dair merak edilen ayrıntıların tamamı!

Şayet akülü sandalye alacaksanız özenli davranmak durumundasınız. Günümüz koşullarında iyi bir akülü sandalyede bulunması gereken özellikler şu şekilde sıralanabilir;

 • Konforlu ve orijinal malzemeden üretilmiş olmalıdır.
 • Zorlu hava koşullarına son derece dayanıklı olmalıdır.
 • Fiyat performans ürünü olması kişilere ekonomik açıdan avantaj sağlar.
 • Mutlaka garanti belgesinin bulunması gerekiyor.
 • Oturma koltuğunun ve sırt bölgesinin yumuşak olması gerekir.
 • Tam otomatik özelliklere sahip olmalıdır.
 • Kumandasının basit ve anlaşılabilir özelliklerden olması gerekiyor.
 • Yağmur, kar, çamur zeminlere uyumlu ve dirençli olması gerekir.

Yukarıdaki özellikler kaliteli bir akülü sandalyede bulunması gereken temel özelliklerdir. Alacağınız sandalyenin kaliteli yapıda olması engelli bireye oldukça önemli bir konfor sağlayacaktır. Böylelikle kişi kendisini daha özgür hissedecektir. Böylelikle psikolojik olarak da kişinin moral seviyesi yukarı yönde artmış olur. Engelli bireylerin psikolojileri hastalıklarının seyri açısından oldukça önemli bir süreç teşkil ediyor. Bu sandalyeler içinde Wollex WG-P130 model ürünümüz hem iç hem dış mekan kullanımda iyi bir akülü tekerlekli sandalyedir. Bir diğer önereceğimiz ürün ise koltuk yükseltme özellikli Wollex W124  Modelimizdir.

Dolayısıyla engelli bir yakınınız bulunuyorsa onun kendisini özgür hissetmesini sağlamanın en kolay yolu akülü tekerlekli sandalye alımından geçiyor. Böylelikle kişi kendisini daha özgür hissederek, kendi işlerini kendi görebilir, kendi istediği zaman dışarı çıkabilir. Ayrıca kendi istediği şekilde alışverişini gerçekleştirerek özgürlüğünü akülü tekerlekli sandalyesiyle beraber hissedebilir!

Akülü Sandalye Alırken Dikkat Edilecekler Nelerdir?

Akülü sandalyeler engelli kişilerin hayatlarını iyimser bir düzeyde devam ettirmeleri için çok önemli bir teknolojik araçtır. Bu araçlara olan ilgi ve talep her geçen gün daha fazla artıyor. Günümüzde herkesin engelli adayı olduğu düşünülürse engelli araçlarının öneminin ne kadar fazla olduğu anlaşılabilir. Akülü sandalye almadan önce mutlaka dikkat etmeniz gereken bazı etmenler bulunuyor. Bu etmenler şu şekildedir;

 • Sandalyenin sigortalı olması oldukça önemlidir.
 • İtibarı yüksek, marka kalitesi yüksek bir firmadan engelli aracınızı alın!
 • Alacağınız sandalyenin fiyat performans ürünü olması size ekonomik açıdan tasarruf sunacaktır.
 • Engelli aracının kontrol mekanizmasının kolay olması engelli bireyin konforu açısından önemlidir.
 • Sandalyenin oturak ve dayanma bölmesinin cilt dostu bir malzemeden tüketildiğinden emin olun!
 • İklim koşullarına son derece dirayetli olmasına özen gösterin!
 • Yokuş yukarı ve aşağıya inmede sandalyenin profesyonel bir sistem mekanizmasına sahip olmasına dikkat edin!

İyi bir akülü sandalyede olması gereken özelliklere dikkat edecek olursanız, tam da aradığınız özelliklere sahip bir şekilde bir ürün satın alabilirsiniz. Bu noktada ayrıntılı bir fiyat araştırması yapmak da her zaman önerilmektedir.

Akülü Sandalye Alırken Dikkat Edilecekler Nelerdir

Bir Akülü Sandalyenin Kaliteli Olduğunu Nasıl Anlarız!

Akülü sandalyelerinin kaliteli olduğunu gösteren en önemli etmenlerin başında sandalyelerin kontrol mekanizmaları geliyor. Kontrol mekanizması tam otomatik olan sandalyeler en yüksek verimlilikte çalışan sandalyeler olarak sektörde biliniyor. Bu tarz tam manuel özelliklere sahip sandalyeler engelli bireylere birçok açıdan avantaj sağlar.

Böylelikle kişiler kendilerini daha özgür hissederek, moral ve motivasyon seviyeleri daha yukarıda olur. Sandalyenin kalitesinde marka en önemli rolü oynar. Popülerliği yüksek ve hakkında olumlu yorumlar almış markalardan sandalye almanız oldukça önemlidir. Bu tarz yerlerden alacağınız ürünlerde problem çıkma durumu oldukça düşük düzeydedir. İyi bir akülü sandalyede olması gereken özellikler konusunda detaylı bir araştırma yapmak, beraberinde önemli kazanımları da getirecektir.

 

İçeriği Oyla