Gold Medikal

Kendi kendini dengeleyen 2 tekerli akülü sandalye Omeo

Kendi kendini dengeleyen 2 tekerli akülü sandalye Omeo Akülü Tekerlekli Sandalye

Klasik akülü sandalyelerin yapamayacağı çoğu şeyi yapabilme kapasitesine sahip Omeo akülü sandalye kendi kendini dengeleyen 2 büyük teker sayesinde klasik 5 ve 6 tekerli akülü sandalyelerin yapamayacağı çoğu şeyi yapabiliyor.

Fakat Omeo akülü sandalyeyi kullanacak engellilerin bel kaslarını tam olarak kullanabilmesi gerekmekte. Aşağıdaki video size fikir verecektir.

Tasarım ve özellikler

Omeo, hem düz hem de engebeli arazilerde sorunsuz bir şekilde kaymak için mükemmel şekilde optimize edilmiş, güçlü, iki tekerlekli, kendi kendini dengeleyen bir işe gidip gelme cihazıdır . Bunun nedeni, cihazın benzersiz kendi kendini dengeleyen platformudur. Platform, Omeo’nun çukurlarda gezinirken veya yokuşları ölçeklendirirken bile devrilmemesini sağlarken sürücülerin koltuklarında dengede kalmasını sağlamak için mükemmel bir iş çıkarır. Bu kendi kendini dengeleme yeteneği, Omeo’yu plajlar, patikalar, yollar ve ormanlar dahil çok çeşitli araziler için mükemmel bir seçim haline getirir; arazilerde diğer kişisel hareketlilik cihazlarında gezinmek zor olabilir.

 

Sizi her yere götürecek kadar kompakt

Omeo, kapı aralıklarından ve diğer küçük alanlardan geçebilen standart bir kurulum olarak gelir. İçiniz rahat olsun, cihazınız için park yeri ararken sorun yaşamazsınız. Omeo’yu daha zorlu araziler için daha iyi donatmanız gerekiyorsa, hemen hemen her yere gitmenizi sağlayan ek arazi kitine geçebilirsiniz. 50 km’ye (31 mil) kadar menzile sahip Omeo, bu yoğun günler için mükemmeldir.

Çoklu sürüş modları

Sürücü, tek bir kolla etkinleştirilen birden fazla sürüş modu arasında seçim yapma seçeneğine sahiptir.

 

Oyun kolu

Kumanda kolu modunu seçerseniz, vücut ağırlığınızı ilgili yöne kaydırarak ileri ve geri hareketi kontrol edersiniz. Yanlara doğru hareketler ise joystick’in istenen yöne kaydırılmasıyla kontrol edilir.

 

Koltuk Kumandası ve Tutacaklar

İleri ve geri hareket, Joystick modundaki ile aynıdır, ancak artık koltuğun kilidi açıldığından, ağırlığınızı sola ve sağa kaydırarak yönü kontrol edebilirsiniz. Vücudunuzun hareketlerini daha fazla kontrol etmek ve kontrol etmek için tutacakları tutun.

 

Aktif Koltuk Kontrolü (ASC)

Vücudunuzun makineyi nasıl hareket ettirebileceğine alıştığınızda, pratik yaparak ellerinizi tamamen serbest bırakabilirsiniz.

 

Diğer önemli özellikler

Aksaklıkları gideren ve ayrıca pil seviyesi bittiğinde sizi uyaran çift elektrik sistemleri

Dar alanlarda manevra kabiliyetini ve hareketi büyük ölçüde artırarak kendi ekseni etrafında dönme yeteneği

Hem önde hem de arkada yerleşik LED ışık ve reflektörler

Kolay temizlemeyi kolaylaştıran ve çok ihtiyaç duyulan dayanıklılığı ve darbeye dayanıklılığı sağlayan yüksek yoğunluklu polietilen gövde

Özelleştirilebilir koltuk ve ayak plakası yükseklikleri

Adil miktarda yük barındıran saklama bölmesi

İçeriği Oyla