tekerlekli sandalye

Omron Tansiyon Aletimi Braun Tansiyon Aletimi Daha İyi?

Omron Tansiyon Aletimi Braun Tansiyon Aletimi Daha İyi? Haber

Tansiyon aletleri yüksek ve düşük tansiyon sorunu yaşayan kişilerin tansiyonlarını takip etmeleri için zorunlu olarak kullandıkları kullanmaları gerekli cihazlardır. Tansiyon aletlerinin birçok farklı markası ve bu markalara ait bir çok alt modeli bulunmaktadır. Kullanıcılar tansiyon aleti satın alırken elbette ilk önce en iyi tansiyon aleti hangisidir? Sorusunun yanıtı arayıp ona göre alışveriş yapmak istiyorlar.

Türkiye’de en çok tercih edilen iki tansiyon aleti markası Braun ve Omron tansiyon aletlerinin genel özelliklerinden bahsedip bu soruya yanıt vermeye çalışacağız.

Omron Tansiyon Aleti

Omron Japon’ya merkezli 1933 yılında kurulmuş elektronik aletler üreten dünyaca ünlü bir firmadır. Otomasyon sistemleri ve tıbbi ekipman üretimi yapan OMRAN özellikle kan basıncı yani tansiyon aletleri ile tüm dünyada en fazla kullanılan markaların başında gelmektedir. Şirket yenilikçi çözümleri nedeniyle 2013 yılında en iyi 100 küresel şirketlerinden biri olarak seçildi.

Türkiye’de satışı yapılan 9 adet omron tansiyon aleti cihazı bulunmaktadır. Bu cihazlarla ilgili detaylı teknik bilgiler için buraya tıklayın https://www.omron-healthcare.com/tr-tr/kan-bas%c4%b1nc%c4%b1-%c3%b6l%c3%a7%c3%bcm-cihazlar%c4%b1?cgid=blood-pressure-monitor

Omron Tansiyon Aleti Fiyatları

Omron tansiyon aleti fiyatları 350 TL’de ile 750 TL arasında değişmekte. Koldan ölçer tansiyon aleti, bilekten ölçen tansiyon aleti gibi donanım seçenekleri ve özelliklere göre omron tansiyon aleti fiyatları değişmektedir.

Braun Tansiyon Aletleri

Braun 1921 yılında Almanya’da kurulmuş, ismini kurucusu Mac Braun’dan almış dünyaca ünlü bir firmadır. İlk kuruluş yıllarında ve ülkemizde daha çok epilasyon aletleri, tıraş bıçakları ve güzellik bakım ürünleriyle bilinen firma, son 10 yılda ürettiği tansiyon aletleriyle de ön plana çıkan bir firmadır.

Braun Tansiyon Aleti Modelleri

Braun 1 adet bilekten ölçen tansiyon aleti, 5 adet bilekten ölçen tansiyon aleti bulunmaktadır. Braun tansiyon aletlerinin detaylı teknik özellikleri için bu bağlantıya tıklayın https://www.braunhealthcare.com/tr_tr/blood-pressure-monitors/upper-arm

Braun Tansiyon Aleti Fiyatları

Braun tansiyon aleti fiyatları 350 TL ile 1.000 TL arasında değişmekte. Fiyatlar alınacak tansiyon aletinin donanım özelliklerine göre değişmektedir.

Omron mu Braun mu tansiyon aletimi?

Sağlık sektöründe çalışan doktor ve hemşirelerin birçoğu klasik sisteme en yakın ve en doğru sonucu gösteren tansiyon aleti markasının omron olduğu konusunda birleşmekteler. Hatta birçok özel hastanede omron marka tansiyon aletleri kullanılmaktadır. Buradan hareket ederek iki marka arasında kararsız kalan kişiler için önerimiz omron marka tansiyon aletidir diyebiliriz.

İçeriği Oyla