tekerlekli sandalye

Ahşap Hasta Karyolası

Haber

Yatağa muhtaç olan hastaların karyola seçimlerinde bazı noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Öncelikle karyola seçiminde karyolanın rahat ve taşınması kolay olması oldukça önemlidir. Öte yandan refakatçiyi fazla yormayacak özelliklerinin de olması gerekmektedir. Ahşap hasta karyolası tüm bu sayılan özellikleri karşılamaktadır. Ayrıca ahşap hasta karyolası tamamen havalı yatak sisteminden oluşmaktadır.

Dolayısıyla içerisinde herhangi bir ray sistemi bulunmamaktadır. Bu özellik sayesinde zamanla yatakta çöküntü ve benzeri deformasyonlar oluşmamaktadır. Bu medikal yataklar aynı zamanda 2 yıl garantili olarak satılmaktadır. Yedek parçaları içinde üretici firma ek bir garanti süresi vermektedir. Bu garanti süresi içerinde herhangi bir arıza olması durumunda ücretsiz değişimlerde yapılmaktadır. Elbette ki garanti süresinin yanı sıra bu tür ürünlerin kullanım özelliklerine de dikkat etmek şarttır.

Ahşap Hasta Karyolası Kullanım Özellikleri

Kullanım bakımından oldukça kolay bir ürün olan ahşap hasta karyolası, ev ve hastane ortamı düşünülerek dizayn edilmiştir. Genel olarak ahşap hasta karyolası kulanım özellikleri şu şekildedir. Ürünün boyu toplamda 190 cm’dir.

yandan yerden yüksekliği 40 cm olup genişliği ise 90 cm kadardır. Dolayısıyla kolay bir şekilde kapıdan geçişi mümkün olmaktadır. Ürünün başlık kısımları tamamen ahşap olup hafif bir şekilde üretilmiştir. Aynı zamanda kolay bir şekilde sökülüp takılabilmektedir. Yarak bölümün her iki yanında ise çok sayıda hava deliği bulunmaktadır.

Bu sayede ürünün temizlenmesi oldukça kolay bir şekilde olmaktadır. Öte yandan bu hava delikleri sayesinde hastanın terlemesi de önlenmiş olunmaktadır. Üründe iki yanda da korkuluk sistemi bulunmaktadır. Bu korkulukların boyu ise yaklaşık olarak 35 cm yüksekliğe sahiptir.

Alüminyum üretim olup dayanıklıkları oldukça fazla ürünlerdir. Son olarak ise korkuluklarda mandal sistemi kullanılmaktadır. Bu sayede hasta kendisi dahi sistemi açıp kapatabilir. Bütün bu bilgiler ışığında son zamanlarda tasarımı yapılan ahşap hasta karyolalarının çok daha fonksiyonel ürünler olduklarını rahatlıkla ifade edebiliriz.

Ahşap Hasta Karyolası Teknik Özellikleri

Bu ürünlerde 4 adet teker bulunmaktadır. Bu sayede yatak istenildiği zaman kolaylıkla taşınabilir. Ahşap hasta karyolası tekerleri 360 derece dönebilen özel teker ve fren sistemi ile dizayn edilmiştir. Öte yandan yatak istenilen her pozisyona otomatik olarak getirilebilecektedir.

Bu hasta yatağı modelinde korlukların yanlarında özel tuş takımları bulunmaktadır. Bu tuşlar ile hasta veya refakatçi yatak pozisyonu kumanda edebilmektedir. Bu özellikler dışında ahşap hasta karyolası teknik özellikleri şu şekildedir. Üründe toplamda 2 adet doğru akım motoru kullanılmaktadır.

Bu motorlardan bir tanesi yatağı diğeri ise başlık kısmı için tasarlanmıştır. Elektrik kesintisi olması durumunda yatağında alt kısmında devreye bağlı 9V’luk bir akü sistemi de bulunmaktadır. Özellikle yeni nesil teknolojilerle donatılan hasta karyolalarının farklı fiyat seçenekleri halinde karşımıza çıktığını rahatlıkla ifade edebiliriz.

Ahşap Hasta Karyolası Fiyatları

Bu ürünün fiyatları teknik özelliklerinin çok olmasından dolayı biraz pahalı olmaktadır. Öte yandan ahşap hasta karyolası fiyatları çelik veya alüminyum modellere göre daha uygun olmaktadır. Birden fazla ahşap hasta karyolası alınması durumunda ise ek indirimler yapılmaktadır. Tam da bu noktada hasta karyolalarının son zamanlarda kapsamlı bir şekilde tasarlandıklarını ve bu tür ürünlerin farklı fiyat seçeneklerinde karşımıza çıktıklarını rahatlıkla ifade edebiliriz.

Bu ürünün alınması ile birlikte yedek başlık ve serum askısı da hediye edilmektedir. Öte yandan servis veya kurulum içinde ek bir ücret talep edilmemektedir. Kurulum ve servis hizmetleri tamamen ücretsiz bir şekilde yapılmaktadır. Ancak hızlı teslimat özelliğinin alınması durumunda az bir miktar kargo ücreti ödenmesi gerekmektedir. Bu durumda ürün fiyatlarını bir miktar arttırmaktadır.

İçeriği Oyla