tekerlekli sandalye

En Sık Yapılan Dekorasyon Hataları Nelerdir?

En Sık Yapılan Dekorasyon Hataları Nelerdir? Dekorasyon Fikirleri

Ev dekorasyonu yapılırken yapılan birçok hata yüzünden istenilen dekor verilemiyor ya da ev sahipleri ev istedikleri gibi dekorasyon edilmediği için evin son halinden hoşnut olmayabiliyorlar. Onca emek ve para verildikten sonra ev sahipleri evlerinin istediği gibi olmaması sebebiyle bunun neden istenilen gibi olmadığı düşüncesi aklına takılmaktadır. Bildiğiniz gibi her insanın kendi zevki mevcut sizin beğendiğiniz şeyleri başka kişiler beğenmeye bilmektedir. Ama bazı durumlarda eviniz göz yorucu bir yer haline gelebiliyor.

Peki, evimizi dekorasyon ettirirken ne gibi hatalar yapıyoruz ve en sık yapılan dekorasyon hataları nelerdir?

İlk öncelikle şu klasik Türk mantığını bir yere bırakmamız gerekmektedir. Birçoğumuz hem ucuz olsun hem de güzel olsun diyoruz fakat bu düşünce oldukça yanlış bir anlayıştır. Bazı malzemeleri ucuza almış olabilirsiniz fakat bu durum tüm ev için geçerli olmayacağını birçoğumuz bilmekteyiz.

Kısa bir örnek vermek gerekirse evde yapılan dekorasyon sırasında usta ve malzemede yapacağınız finansal kısıtlamalar size ve evinize eksi olarak dönecektir. Buna ek olarak evin dekorasyon etmeden önce nasıl bir tarz istediğinize karar vermemek en büyük hatalardan birisidir.

İlk öncelikle tarzınıza karar verin ve ona göre bir dekorasyon yaptırın.

Tabi ki bazı odalarda dekorasyonda farklıklar olabilir.  Mesela örnek vermemiz gerekirse yatak odanız ve oturma odanızın dekorasyonu farklı tarzlarda olabilmektedir.  Diğer bir en sık olarak yapılan hatalardan birisi ise renk karmaşası yaşanması. Çok sevdiğiniz renk olabilir fakat bunu aynı odada kullanmak yanlış. Bu yüzden odamızda renkleri düzgün bir biçimde ve ahenkli şekilde kullanmak oldukça önem arz etmektedir.

Sonuç: Ev dekorasyonu yaparken bence tek başınıza hareket etmemelisiniz. Herhangi bir uzmana veya ailenizdeki kişilere danışarak fikir almanız oldukça iyidir. Ayrıca üste sıkça yapılan hatalardan uzak durmaya özen göstermelisiniz.

İçeriği Oyla