tekerlekli sandalye

Gelecek Vadeden Altcoinler 2022

Gelecek Vadeden Altcoinler 2022 Haber

Gelecek vadeden altcoinler içeriğimizde 2022 yılı itibariyle geleceği olan, projesi sağlam ve değer kazanması muhtemel altcoinleri sebepleriyle birlikte sizler için inceleyeceğiz. Uzun vadeli kripto para yatırımcıları genellikle gelecek vadeden altcoinlere yönelirken, günlük al-sat yaparak kazanç sağlamak isteyen yatırımcılar ise patlama potansiyeli yüksek olan (Dogecoin ve Shiba gibi) coinlere yönelmektedir. İçeriğimizde ise projesi, misyonu ve vizyonu güçlü dijital varlıkları inceleyeceğiz.

Gelecek Vadeden Altcoinler

Sizler için hazırladığımız listenin ilk sırasına birçok kripto para yatırımcısının bildiği ve yatırım yaptığı bir coin olan BNB’yi ekledik. Binance kripto para borsasının dijital varlığı olan BNB, piyasada gelecek vadeden altcoinlerin başında gelen bir dijital varlıktır. Ekibinin sağlam olması, dünyanın en çok kullanılan kripto para borsasının dijital varlığı olması ve borsanın kar oranına göre yakım yapılması sebebiyle BNB, 2021 yılında olduğu gibi 2022 yılında da yatırımcılarına en çok kazandıracak dijital varlıkların başında gelmektedir.

BNB’yi inceledikten sonra 2021 yılına damga vurmuş Solana (SOL), Terra (LUNA) ve Decentraland (MANA) gibi gelecek vadeden varlıkları inceleyeceğiz.

Metaverse coinler

 • Binance Coin (BNB) Geleceği

Gelecek Vadeden Altcoinler listemizin ilk sırasında dünyanın en değerli ilk dört kripto parasından birisi olan Binance Coin yer alıyor. 2021 yılının ilk çeyreğinde müthiş bir ralli yapmayı başaran BNB takip eden periyotta biraz zayıf kalsa da özellikle Kasım ayı ile birlikte tekrar yükselişe geçmeyi başardı. BNB mevcut ATH’sini 10 Mayıs 2022 tarihinde 686 dolardan işlem görerek gerçekleştirirken şuanda 364 dolardan işlem görmektedir.

BNB, temelleri 2017 yılında atılan ve an itibariyle dünyanın en değerli borsası haline gelen Binance’in resmi dijital varlığıdır. Binance’de listelendikten sonra Türk borsaları da dahil olmak üzere birçok borsada listelenmeye başlayan BNB oldukça kolay erişebilir bir varlıktır.

 • Maksimum arzı ile dolaşımdaki arzının aynı olduğu BNB’de bu denge Binance borsası tarafından sağlanmaktadır. Bu yüzden de kısa sürede BNB en değerli ilk 5 varlık arasına girmiş ve buradaki konumunu korumayı başarmıştır.
 • Binance borsası var olduğu sürece BNB’de var olacaktır çünkü borsada işlem yaparken düşük komisyon ödemenin bir şartı da yatırımcıların portföyünde BNB bulundurmasıdır. Bu sebeplerden dolayı da BNB gelecek vadeden varlıklar arasındadır.

 

 • Solana (SOL) Geleceği

Solana (SOL), 2021 yılında birçok yatırımcıyı ve analisti şaşırtmayı başararak en değerli ilk 10 kripto para arasına girmeyi başardı. Şuanda 83,24 dolardan işlem gören SOL, Kasım 2021 tarihinde 259,96 dolardan işlem görerek ATH yapmayı başardı. Özellikle son çeyrekte ciddi bir değer kaybı yaşamasına rağmen yatırımcılarına yıllık periyotta hala daha %649 kazandırmayı başaran SOL, gelecek vadeden altcoinler listemize tüm piyasa değer kaybederken mevcut değerini sürekli olarak koruması sebebiyle dahil oldu.

Toplam arz miktarı 508 milyon adet olan SOL’un dolaşımdaki arz miktarı ise 319 milyon adet. Binance’de dahil olmak üzere Coinbase, GATE ve Crypto gibi borsalarda işlem gören SOL ülkemizdeki Türk kripto para borsalarında da işlem gören bir varlık.

 • 2017 yılının son çeyreğinde Qualcomm, Intel ve Dropbox gibi şirketlerde görev almış mühendisler tarafından temelleri atılan Solana projesi gücünü merkeziyetsiz olmasından almaktadır. Ölçeklenebilirlik sorunlarına yönelik piyasaya çıkan bu varlık bu yüzden Ethereum’un en büyük rakibi olarak da anılmaktadır.
 • Birçok kripto para borsasında işlem görmesi, neredeyse tüm kripto para yatırımcılarının bildiği bir proje olması BNB’nin avantajları arasındadır.

 

 • Terra (LUNA) Geleceği

Yazının yayınlandığı an itibariyle 52,41 dolardan işlem gören LUNA sahip olduğu yatırım hacmi sebebiyle en değerli ilk 9 kripto para arasında yer almaktadır. 27 Aralık 2021 tarihinde 103,34 dolardan işlem görerek ATH yapmayı başaran LUNA, 2021 yılının son çeyreğinde müthiş bir performans gerçekleştirmeyi başardı.

LUNA mevcut dijital varlıklar arasında devrim niteliğinde bir blok zinciri teknolojisine sahip. Büyük şirketlerin en çok yatırım yaptığı coinlerden olan LUNA, stablecoin projesi olan TerraUSD (UST) ile organik bir bağa sahip. UST ne zaman 1 doların üzerine çıkarsa o oranda LUNA yakıldığı için yatırımcılarına fiyat noktasında ciddi bir avantaj sağlamaktadır. Güney Koreli bir şirket olan Terraform Labs tarafından kurulan bu proje birçok şirket tarafından da desteklenmektedir.

 • Terra 2022 yılı itibariyle gelecek vadeden coinler arasındaki en iyi projeye ve alt yapıya sahip varlık olarak öne çıkıyor. Bunun temel sebebi de UST ile arasındaki organik bağdan kaynaklanıyor.
 • Yine Terra transferi hızlı ve oldukça kolay erişebilen bir varlık.

 

 • Decentraland (MANA) Geleceği

Decentraland (MANA) geçtiğimiz yıla damga vurmayı başarmıştı. Özellikle yılın son çeyreğinde ciddi bir şekilde fiyatını arttırmayı başaran MANA, 25 Kasım tarihinde 5,85 dolardan işlem görerek ATH yapmayı başardı. Maksimum arzı 2,1 milyar adet olan MANA’nın dolaşımdaki arz miktarı ise 1,5 milyar adet.

MANA şuanda 2,57 dolardan işlem görse de geçtiğimiz yıl mevcut potansiyelini özellikle son çeyrekteki çıkışıyla tüm ekosisteme gösterdi. ERC-20 algoritmasına sahip bu varlık Ethereum ağında faaliyet göstermektedir. MANA, Metaverse coinlerinden birisi olması sebebiyle yatırımcıların ilgi gösterdiği varlıklar arasındadır.

 • Metaverse evreninin en önemli varlıklarından birisi olan MANA, META’nın duyurulması ile birlikte ciddi bir çıkış göstererek yatırımcılarına büyük oranda kazandırmayı başardı.
 • Yıllık periyotta %700 değer kazandıran MANA, analistlere göre 2022 yılına damga vuracak.

İçeriğimizde paylaşmış olduğumuz tüm görüşler Wallet investors analistlerinin görüşleri olmakla birlikte herhangi bir yatırım tavsiyesi içermemektedir.

Kaynak: Altcoin Yatırım Tavsiyeleri 2022

İçeriği Oyla