tekerlekli sandalye

Hasta Taşıma Lifti Nasıl Kullanılır?

Hasta Taşıma Lifti Nasıl Kullanılır? Haber

Hasta taşıma lifti yeni nesil teknolojilerle desteklenen ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır. Geçici veya kalıcı bir süreliğine yatalak olan hastaların hareket etmeleri ve günlük ihtiyaçlarını karşılamaları hayli zordur. Genellikle refakatçi ile birlikte yaşayan bu hastaların ihtiyaçlarını karşılamak refakatçiler için de zor olabilmektedir. Örneğin hastanın yerinden kaldırılması veya oturum üzerine getirilmesi zor olabilmektedir.

Kişinin yaşamsal fonksiyonlarını sürdürmesi ve refakatçinin kolayca hastayı hareket ettirebilmesi için hasta taşıma lifti üretilmiştir. Hasta taşıma veya kaldırma lifti yatan hastanın vücudunun hareketli olmasını ve yıpranmamasını sağlamaktadır. Hastaların tuvalet veya banyo ihtiyaçlarını karşılanması için de oldukça fonksiyonel bir cihazdır. Her hastanın durumuna fayda sağlayabilecek farklı birçok çeşidi bulunmaktadır.

Hasta Taşıma Lifti Fiyatları

Engellilerin, yatalak hastaların veya ağır operasyonlar sonucu yatan hasta durumunda olan insanların bir şekilde hareket etmesi gerekmektedir. Bu insanların günlük ihtiyaçlarının karşılanması için birtakım medikal ürünler üretilmektedir. Banyo, tuvalet veya farklı ihtiyaçlar için hastanın yerinden kaldırılması gerekmektedir.  Bu noktada hasta konforu açısından hasta taşıma liftlerinin son derece önemli kazanımları beraberinde getirdiğini rahatlıkla ifade etmek mümkün olmaktadır.

Özellikle sürekli yatan bir hastanın sağlık sorunları yaşamaması için düzenli olarak hareket ettirilmesi gerekmektedir. Bunun için üretilen en avantajlı ürün hasta taşıma liftidir. Her hastanın kilosuna, boyuna ya da sağlık durumuna uygun lift bulmak mümkündür. Hasta taşıma lifti fiyatları da çeşitlerine ya da özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Farklı birçok marka oldukça işlevsel tasarımlar yapmaktadır.

Motorlu Hasta Taşıma Lifti

Yatan hastanın yaşamsal fonksiyonlarının normal insanlar gibi ilerlemesi adına hasta taşıma liftleri kullanmak gerekmektedir. Bu sayede hasta güvenli bir şekilde bir yerden başka bir yere taşınabilir. Manuel ya da motorlu olmak üzere iki çeşit hasta taşıma lifti bulunmaktadır. Günümüzde en sık tercih edilen çeşit motorlu hasta taşıma lifti olmaktadır. Özellikle fazla kilolu insanların taşınmasında çok kullanışlıdır.

Manuel olanların bütün komutları el ile verilirken motorlu olanları kullanmak daha pratiktir. Hastayı lifte yerleştirdikten sonra cihazın ilgili düğmesine basmak yeterli olacaktır. Refakatçilerin herhangi bir güç uygulamasına gerek kalmadan hasta kolayca yataktan kaldırılabilir. Motor ile çalışan bu liftler hastanın banyo ve tuvalet ihtiyacını en pratik şekilde karşılamasına katkı sağlamaktadır.

Motorlu liftler iç mekanlarda ya da dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Yüksek voltajlı bir batarya ile şarj edilebilir. 180 kilograma kadar taşıma kapasitesi bulunmaktadır. Kullanım ömrü uzundur ve herhangi bir arıza anında manuel şekilde de kullanılabilir. Parçalarını birleştirmek ya da ayırmak kolaydır. Tekerleklerinin kilitlenme özellikleri bulunmaktadır. Herhangi bir yerde depolamak kolaydır. Açıları kişiye göre ayarlanarak kullanılabilmektedir.

Hasta Taşıma Aparatı Kullanıcı Yorumları

Hastalardan çok hasta yakınlarının ya da bakıcılarının memnun kaldığı hasta taşıma aparatı kullanıcı yorumları, ne kadar memnun kalındığını göstermiştir. Özellikle kilolu hastalar olmak üzere hastaları hareket ettirmek hayli zorken taşıma aparatları bu işi kolaylaştırmaktadır. Kullanıcıların yorumuna göre hasta günlük ihtiyaçlarını rahat bir şekilde karşılayabilmektedir.

Hasta Kaldırma Taşıma Cihazı Ne İşe Yarar?


Kilolu, engelli, yaşlı, yatalak ya da hastaların herhangi bir yere transfer edilmesi için hasta kaldırma taşıma cihazı kullanılmaktadır. Özellikle yatan hastanın bakımı oldukça zordur. Yataktan kaldırmak ve günlük ihtiyaçlarını karşılaması için bir yerden bir yere götürmek zahmetlidir. Hastanın ve hastaya bakan kişinin hem ruhsal hem de fiziksel olarak yıpranmaması için bu cihazlar üretilmiştir. Manuel ya da motorlu seçenekleriyle üretilen bu cihazlara hasta yerleştirilerek kolaylıkla hareket ettirilebilmektedir.

İçeriği Oyla