tekerlekli sandalye

Hasta Tuvalet Sandalyesi

Hasta Tuvalet Sandalyesi Haber

Engelli, yaşlı veya ağır ameliyat geçirmiş insanlar tuvalet ihtiyaçlarını gidermekte zorlanabilirler. Özellikle yatalak hastalar için bu durum hayli zordur. Tuvalet ya da banyo ihtiyacını gideremeyen insanlar için özel olarak hasta tuvalet sandalyesi üretilmektedir. Hastaların ihtiyaç durumuna göre tasarlanmaktadır. Her hasta kendi durumuna en uygun olan sandalyeyi tercih edebilmektedir.

Bütün modelleri oldukça işlevsel ve konforludur. Bu sandalyeler bir yerden bir yere rahatlıkla taşınabilen sandalyelerdir. Kolaylıkla temizlenebilen malzemelerden yapılmıştır. Ayrıca hastanın cildinin temas ettiği bölgeler sağlıklı malzemelerden yapılmıştır. Dolayısıyla hastanın cildine herhangi bir zarar vermez. Şayet hasta tuvalet sandalyesi ürünlerinden satın alacaksanız bu tarz ürünlerin fiyatlarına dair kapsamlı bir araştırma sürecinin içerisinde yer almanız gerekmektedir.

Hasta Tuvalet Sandalyesi Fiyatları

Hastalık zamanlarında kalıcı veya geçici olarak tuvalet problemi oluşabilmektedir. İnsanlar yürümekte ya da bazı hareketleri yapmakta zorluk çekebilirler. Bu durumdaki hastaların hayatlarını kolaylaştırmak ve günlük ihtiyaçlarını rahatlıkla giderebilmelerini sağlamak için medikal sandalyeler üretilmiştir.

Medikal sandalyelerin her hastanın ihtiyacını giderebilecek modelleri bulunmaktadır. Son derece işlevseldir ve tüm ihtiyaçları karşılamaktadır. Hasta tuvalet sandalyesi fiyatları da sandalyenin özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Tekerlekli, tekerleksiz, katlanabilir, katlanamaz, kapaklı ya da kapaksız gibi birçok tasarım bulunmaktadır.

Klozetli Hasta Tuvalet Sandalyesi

Özel medikal ürünlerden yapılan klozetli hasta tuvalet sandalyesi hem tuvalet hem de banyo ihtiyacını karşılayabilmektedir. Günümüzde en popüler olan medikal sandalye modellerinden biridir. Hijyenik malzemelerden üretilmiştir. Aparatlarının her biri ayrı ayrı çıkarılabilir. Çıkarılan aparatlar kolaylıkla temizlenebilir ve tekrar yerine takılabilir. Kapaklı kısmı hastanın ihtiyacını giderdikten sonra kapatabilmesi için oldukça avantajlıdır.

Özellikle hastaya bakan kişi sandalyenin temizliğini rahatlıkla yapabilmektedir. Tekerlekli ya da tekerleksiz modelleri bulunmaktadır. Tekerlekli modellerinde tekerleklerin kilidi bulunmaktadır. Bu sayede rahatlıkla sabitlenebilmektedir. Suya ve ıslak zemine dayanıklı malzemelerden üretilmiştir. Klozetli hasta tuvalet sandalyesi ürünleri son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir.

Lazımlıklı Hasta Tuvalet Sandalyesi

Yatalak hastaların ya da tuvalet ihtiyacını gideremeyen diğer insanların en çok tercih ettiği medikal sandalyeler lazımlıklı hasta tuvalet sandalyesi olmaktadır. Sadece hastalar için değil yaşlılar için de avantajlı sandalyelerdir. Oldukça işlevsel olan bu sandalyelere hastalar rahatlıkla oturabilmektedir.

Kullanım ardından temizliği kolaydır. Hastanın cildinin temas ettiği bölgeler hijyeniktir. El ile destek alınması gereken bölgeler dayanıklıdır. Tekerlekli ya da tekerleksiz modelleri bulunmaktadır. Çoğunlukla tekerlekli modelleri tercih edilmektedir. Tekerleklerin iki tanesi sabitlenebilmektedir. Bu sayede hasta risksiz bir şekilde kullanabilmektedir.

Engelli Banyo Tuvalet Sandalyesi

Doğuştan veya sonradan oluşmuş bir engeli olan insanlar banyo yapmakta güçlük çekebilirler. Bunun yanı sıra yaşlılar veya fazla kiloya sahip insanlar banyo ihtiyaçlarını gideremeyebilirler. Engelli banyo tuvalet sandalyesi bu hastalar için en işlevsel ürünlerdir. Sandalyelerin refakatçi kullanımlı olanları da bulunmaktadır.

El ve ayaklarını kullanamayan hastalar için özel olarak üretilmiştir. Hastanın sağlığı için cilde zarar vermeyecek hijyenik ürünlerden üretilmiştir. Suya ya da ıslak zemine dayanıklı sandalyelerdir. Hasta sandalyede rahatlıkla banyo yapabilmektedir. Tekerlekleri sayesinde ise hasta banyodan rahatlıkla başka bir odaya taşınabilmektedir.

Tuvaletli Tekerlekli Sandalye

Çok farklı çeşitlerde tuvaletli tekerlekli sandalye modelleri bulunmaktadır. Tekerlekli sandalyeler hastaların bir yerden bir yere rahatlıkla taşınmasını sağlamaktadır. Bunun yanı sıra sabitlenebilir özelliği de bulunmaktadır.

Tekerlekli sandalyelerin en bilinen iki çeşidi klozetli ve lazımlıklı sandalyelerdir. Her ikisi de banyo ve tuvalet ihtiyacını gideremeyen bütün insanların ihtiyacını en iyi şekilde sağlamaktadır. Tamamen hastanın ihtiyacını sağlıklı ve kolay bir şekilde giderebilmesi amacıyla tasarlanmışlardır.

İçeriği Oyla