tekerlekli sandalye

Havalı Hasta Yatağı Özellikleri Nedir?

Havalı Hasta Yatağı Haber

Evde ya da hastanede uzun bir süre yatması gereken insanlar için medikal yataklar üretilmektedir. Hastanın vücut tipine uygun olacak şekilde geliştirilen yataklara havalı hasta yatağı ismi verilmektedir. Uzun süre yatmak durumunda olan hastaların vücudunda dokusal problemler oluşmaması adına bu tarz ürünler tercih edilmelidir.

Normal yataklarda yatan hastaların vücudunda meydana gelen yaraların önlenmesi için özel olarak üretilmektedir. Doku hasarını gidermek, yaraları iyileştirmek ve vücudun yeterince oksijen almasını sağlamak için kullanılmaktadır. Havalı hasta yatağı fiyatları farklı nedenlere bağlı olarak sürekli bir şekilde güncellenmektedir.

Havalı Hasta Yatağı Fiyatları

Yatalak hastalar veya belirli operasyonlardan sonra uzun süre yatmak durumunda olan insanların vücut dokuları zedelenebilmektedir. Medikal alanda yapılan teknolojik gelişmeler sayesinde bu durumu önlemek mümkündür. Havalı yataklar yatan hastanın bedeninde gerekli kan ve oksijeni sağlayabilmek için üretilmiştir.

Normal yataklarda yatan insanların dokularında yıpranma veya yaralanma meydana gelebilmektedir. Dolayısıyla rahat ve sağlıklı bir şekilde yatabilmeleri adına havalı hasta yatakları kullanılmaktadır. Hastanın vücut tipine ve ihtiyaç durumuna göre tercih edilmektedir. Havalı hasta yatağı fiyatları da yatağın özelliklerine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Havalı Hasta Yatağı Özellikleri

Hareket edemeyen hastaların mutlaka kullanması gereken havalı hasta yatağı özellikleri arasında en önemlisi tedavi edici olmasıdır. Yatmaktan dolayı vücutta oluşan yaraların ve doku ezilmelerinin iyileşmesini sağlamaktadır. Her yatak kullanıcının özelliklerine göre ayarlanabilmektedir. Kan dolaşımını hızlandırıcı bir özelliği bulunmaktadır. Motor ile çalışmasına rağmen herhangi bir gürültü oluşmamaktadır.

Havalı Hasta Yatağı Yorumları

Yatan hastaların havalı hasta yatağı yorumları incelendiğinde oldukça memnun kaldıkları gözlemlenmiştir. Kendi vücutlarının ihtiyacına göre kolaylıkla ayarlayabildikleri için memnunlardır. Ayrıca vücutları canlı ve sağlıklı kalmaktadır. Bunun yanı sıra yatağın havalandırma özelliğinden dolayı hastaların terlemesini önlediği söylenmektedir. Hasta hangi kiloda olursa olsun yatağın ona göre ayarlanabiliyor olması ise en büyük avantajı olarak söylenmektedir.

Boru Tipi Havalı Yatak

Havalı yatakların farklı çeşitleri bulunmaktadır. Baklava tipi, A+B+C sistemli, pozisyon veren, A klasman ve boru tipi havalı yatak olarak sıralanmaktadır. Boru tipi yataklar 120 kiloya kadar taşımaktadır. Ayrıca 1. derece yaralara kadar iyileştirebilme özelliği bulunmaktadır. Kişinin kilosuna göre basınç ayarlaması yapılmaktadır. Ayrıca havalandırma sayesinde yatağın kuru olmasını sağlamaktadır. Kanepe ya da yatakların üzerine kolaylıkla serilebilmektedir. Çarşafın kuru olmasını sağlarken aynı zamanda terlemeyi de önlemektedir. Bu sayede hasta vücudu tahriş olmamaktadır.

Pozisyon Veren Havalı Yatak

Havalı hasta yatakları çeşitleri arasında en çok tercih edilen modellerden biri de pozisyon veren havalı yatak olmaktadır. Bu yatak en gelişmiş modellerdendir. 3. derece yaralara ya da doku ezilmelerine fayda sağlamaktadır. En beğenilen özelliği ise hastanın yatağı istediği pozisyona ayarlayabiliyor olmasıdır. Yatağın sağa veya sola döndürme gibi özellikleri bulunmaktadır. Bu yataklar yatan hastaya hem sağlıklı bir vücut vermekte hem de özgürlük alanı sağlamaktadır.

Havalı Hasta Yatağı Nasıl Kullanılır?

Medikalcilerden satın alınabilen bir ürün olan havalı hasta yatağı evlerdeki yataklara ya da koltuklara uyumludur. Genellikle üç parçadan oluşmaktadır. Bütün mobilyaların üzerine serilebilen bir şilte, yatağa hava ileten hortum ve hava basmaya yarayan bir motordan oluşmaktadır. Şiltenin alt kısmında hortum girişi vardır.
Hortumlar girişe ve diğer köşeleri de motora bağlanır. Yaklaşık 20 dakika içerisinde yatak şişmektedir. Kurulum tamamlandıktan sonra hasta yatağa alınır. Hastanın ağırlığına ya da vücut tipine göre yatakların dereceleri değiştirilebilmektedir. Bu noktada havalı hasta yatakları her zaman konforlu kullanım özellikleriyle ön plana çıkmaktadır.

İçeriği Oyla