tekerlekli sandalye

Katlanabilir tekerlekli sandalyelerin avantajları

Katlanabilir tekerlekli sandalyelerin avantajları Tekerlekli Sandalye

Tekerlekli sandalyeler, kendi içlerinde ikiye ayrılır, katlanan tekerlekli sandalye ve katlanmayan manuel sandalyeler. Kullanım açısından katlanabilir tekerlekli sandalye modelleri engelli bireylerin ve refakatçilerinin hayatlarını daha çok kolaylaştırır. Öyleki katlanabilir bir tekerlekli sandalye aldığınız da bu tekerlekli sandalyeyi, seyahatleriniz de katlanma özelliğinden faydalanarak katlayıp aracınızın bagajına koyabilirsiniz. Veya evinizde sandalyeyi kullanmadığınız zaman katlayıp daha küçük boyutlara getirerek daha kolay depolayabilirsiniz.

Katlanan tekerlekli sandalye çeşitleri

Refakatci kullanımlı ve manuel sürüş kullanımlı iki çeşit katlanabilen modeli bulunur. Refakatçi kullanımlı katlanabilir tekerlekli sandalyeyi, sadece engelli kişinin refakatçisi kullanırken, diğerini engelli bireyin kendisi kullanmaktadır. Alüminyum, çelik ve güçlendirilmiş alümünyum dan oluşan metal türlerinden yapılan katlanabilir tekerlekli sandalye modelleri, 15 kilo ile 20 kilo arasında ağırlıklara sahiptir.

Katlanabilen tekerlekli sandalye fiyatları

Katlanabilen tekerlekli sandalye fiyatları 2.000 TL’den başlayıp 20.000 TL’ye kadar çıkmaktadır. Fiyatı belirleyen unsur ise sandalyenin yapımında kullanılan malzemenin kalitesidir. Bir başka unsur ise marka değeri dediğimiz değerdir. Örneğin meyra, kuschall gibi çok ünlü ve dünya çapında bilinen markaların katlanabilen sandalyeleri çok daha pahalı olurken, wollex, Poylin gibi sadece Türkiye pazarında satılan markalara ait sandalye modelleri daha ekonomik fiyatlara satılmaktadır.

Kaynak:

https://tr.wikipedia.org/wiki/Tekerlekli_sandalye

https://tekerleklisandalyedukkani.com/katlanan-tekerlekli-sandalye-modelleri

İçeriği Oyla