tekerlekli sandalye

Kış Bahçesi Dekorasyonu ve Fikirler

Dekorasyon Fikirleri

Yazları bahçe keyfine doymayanlar dansınız ve bahçede oturmayı çok seviyor iseniz, bu zevkinizi kış aylarında da sürdürebilir ve zevkini çıkarabilirsiniz. Bahçenizi, balkonunuzu veya verandanızın etrafını kapatarak bir kış bahçesine de dönüştürmeniz mümkün. Bu sayede kışın bile bahçenizde oturabilir ve bu zevkinizi devam ettirme şansına sahip olabilirsiniz.  Kış bahçenizi zevkinize göre ister modern, ister klasik isterseniz de counrty tarzında dekora etmek size kalmış.  Böyle bir kış bahçesi yaparak evinizde farklı bir ortam oluşturmanız mümkündür. Kışın soğuk zamanlarında size bir barınak haline gelecek bu bahçe, yazında birer bahçe hissinizi tatmanıza olanak sağlayacaktır. Ayrıca bu kış bahçesinin birer oturma odası, hobi odası ve yemek odası şeklinde de hazırlayabilir bu şekilde kullanabilirsiniz. Bu tamamen size bağlı bu alanı nasıl kullanacağınıza göre şekillendirmeniz gerekmektedir.

Bahçenizde yer döşemesini kullanacağınız alana göre bir seçim yapmanız iyi olacaktır.

Seramik, mermer veya parke seçebilirsiniz, bu tercih kesinlikle sizin zevkinize ve seçiminize bağlı bir durumdur. Fakat parke kullanarak daha sıcak bir ortam yaratmanız oldukça mümkündür.  Bahçenize seçeceğiniz mobilyaları dekorasyona göre almakta fayda vardır. Özellikle evinizin iç kısmındaki yer alan bir alanı; bahçeye bakan salonu veya oturma odanızı kış bahçesine çevirecekseniz, mobilyaların birer bütün içerisinde olması oldukça önem arz etmektedir. Fakat bahçenizde bulunan herhangi bir alanı kullanacak iseniz istediğiniz bir tarzda dekorasyon yapabilmeniz mümkündür. Pastel tonlarda renklerini tercih ederek evinizin balkonu veya bahçesinde güzel ve sıcak bir şekilde görüntü yaratmanız mümkündür.

Kışın biliriz ki havalar soğuk olur bu nedenle kış bahçesine çevireceğiniz alanının ısı yalıtımlı ve su sızdırmayan bir özelliğe sahip olması oldukça önem arz etmektedir.

Balkonunuzu cam panel veya pimapen ile güzel bir şekilde kapatıp birer kış bahçesine dönüştürmeniz mümkündür.  Bahçenize açılır kapanır tavan sistemi kullanmak oldukça iyi olacaktır çünkü yaz ve kış fark etmeksizin kullanabilirsiniz. Tek bir tavanı değil, yan cam panelleri de açarak, kışın kapalı olan kapalı alanınızı yazın bir bahçeye çevirebilmeniz oldukça mümkün.

İçeriği Oyla