tekerlekli sandalye

Merdiven Çıkan Akülü Tekerlekli Sandalye Engellilere Kolaylık

Merdiven Çıkan Akülü Tekerlekli Sandalye Akülü Tekerlekli Sandalye

Akülü tekerlekli sandalye modelleri içerisinde yüksek kabiliyet yeteneğine sahip merdiven çıkan akülü tekerlekli sandalye çeşitleri engellilerin gündelik yaşamlarını kolaylaştırıyor. Henüz Türkiye’de satışı olmayan merdiven çıkan akülü sandalyeler fiyat olarak ta oldukça pahalıdır. Ancak en uygun fiyatlı merdiven çıkan akülü sandalyede Rusya da üretildi.

Merdiven Çıkan Akülü Tekerlekli Sandalye Özellikleri

Bu yazımızda fiyat açısından en ekonomik olan Rus yapımı Caterwil in 3 merdiven çıkan modelini inceleyeceğiz. Bu modeller, Caterwil GTS5, GTS3 ve Advanced modelleri. Bu 3 modelin hemen hemen tüm özellikleri ve yetenekleri aynı sayılır.

Caterwil GTS Merdiven Çıkan Akülü Tekerlekli Sandalye

Caterwil elektrikli merdiven tırmanan tekerlekli sandalyeler, tekerlekli sandalye kullanıcılarının günlük şehir hayatına katılmaları ve kısıtlama olmaksızın dolu dolu yaşamaları için sınırsız ortamlar yaratmalarına yardımcı olarak hayatlarını iyileştirmek için tasarlanmıştır.

 

Caterwil GTS serisindeki tekerlekli sandalyeler, her yaştan insan için hareketlilik sağlar. Omurilik yaralanmaları, serebral palsi, alt ekstremite yaralanmaları ve diğer kas-iskelet sistemi rahatsızlıklarından kaynaklanan sınırlı hareket kabiliyetine sahip kişiler için mükemmel bir seçimdir. Ayrıca felç, kemoterapi veya son ameliyatlar gibi ciddi tıbbi durumlardan iyileşen kişiler tarafından da kullanılabilirler.

 

Elektrikli merdiven çıkaran tekerlekli sandalyelerin en önemli avantajı, kafeler, restoranlar, sinemalar, stadyumlar, hastaneler, spor salonları ve 7-Eleven, Walmart, Aldi gibi mağazalar gibi dinamik kentsel altyapı tesislerini erişilebilir kılarak her yerde kullanılabilmesidir.

 

Hareketlilik bağımsızlığı, elektrikli tahrik işlevselliği ve tekerlek platformu ile palet platformunun kombinasyonu ile elde edilir. Kullanıcı tekerlek platformunu pürüzsüz yüzeylerde gezinmek için kullanabilirken, palet platformu kullanıcının engelleri aşmasına ve bireysel yüksekliği 20 cm’ye kadar olan merdivenleri tırmanmasına yardımcı olur.

Caterwil GTS5 Lux’ın özel özellikleri

Orijinal GTS5 ile Lux versiyonu arasındaki temel fark, elektrikli ayaklıklara sahip elektrikli koltuk ve kullanıcı tarafından tercihlerine göre ayarlanabilen son derece konforlu ortopedik koltuk.

 

Sandalyenin genişliği 53 cm olup, yan destekleri ile birlikte her bedenden insanın kendini güvende ve rahat hissetmesine yardımcı olur. Elektrikli koltuğun elektronik düzenlemesi, kullanıcının koltuğu vücut tipine göre ayarlamasına olanak tanır. Elektrikli koltuk aynı zamanda kullanıcıya, cildin bozulmasını (“yatak yaraları”) ve kan basıncı ve akışındaki değişiklikleri önlemek için gün boyunca sandalyenin konumunu değiştirme yeteneği sağlamaya yardımcı olabilir.

 

Kullanıcı, tekerlekli sandalyenin yan tarafındaki düğmelere tıklayarak aşağıdaki seçenekleri ayarlayabilir:

  • Koltuk başlığı yüksekliği
  • yastık uzunluğu
  • Her ayaklığın eğim açısı
  • Üst sırtlığın eğim açısı
  • Sırtlığın bel desteği
  • Sırtlığın eğim açısı

Bu seçeneklerle kullanıcı bağımsız olarak en rahat oturma pozisyonunu elde edebilir ve yatar seçenekleriyle tekerlekli sandalyeyi dinlenmek için bir yatağa bile dönüştürebilir!

İçeriği Oyla